Ana Sayfa Kültür & Sanat Çarşamba Kitap Fuarı kapılarını kitapseverlere açtı

Çarşamba Kitap Fuarı kapılarını kitapseverlere açtı

Samsun Çarşamba Belediyesi tarafından ‘Ord. Prof. Dr. Ali Fuad Başgil Etkinlikleri’ kapsamında düzenlenen Çarşamba Kitap Fuarı, kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Giriş Tarihi: 9 Mayıs 2013 Perşembe 18:22
Çarşamba Kitap Fuarı kapılarını kitapseverlere açtı

Samsun Çarşamba Belediyesi tarafından ‘Ord. Prof. Dr. Ali Fuad Başgil Etkinlikleri’ kapsamında düzenlenen Çarşamba Kitap Fuarı, kapılarını ziyaretçilerine açtı. Açılışta yapılan konuşmalarda, Ord. Prof. Dr. Ali Fuad Başgil adına yapılacak en güzel etkinliklerden birisinin de vatandaşı kitapla buluşturmak olduğuna dikkat çekildi.

Çarşamba'da bu yıl 5.'si düzenlenen Ord. Prof. Dr. Ali Fuad Başgil etkinlikleri kapsamında hazırlanan fuarın açılışına çok sayıda davetli katıldı. Açılış töreninde konuşan Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, organize ettikleri kitap fuarının Ord. Prof. Dr. Ali Fuad Başgil adına yapılan en güzel etkinlik olduğunu söyledi. Kitap Fuarı'nın oluşumundan kaynaklı destek olan herkese teşekkür eden Dündar şöyle konuştu: “Ali Fuad Başgil, Çarşamba'nın ortak değeridir. 1893 yılında Sarıcalı Mahallesi'ndeki bir evde, Mehmet Şükrü Efendi'nin oğlu olarak dünyaya gelmiş ve ilköğretimini burada tamamlamıştır. Amacımız, bu ünlü hukukçunun adına yaraşır etkinlikler yaparak genç nesillere onu ve fikirlerini tanıtmak." Abdullahpaşa Meydanı'ndaki fuara ünlü yayınevleri ve yazarlarının ilgisinin kendilerini sevindirdiğini belirten Dündar, şu an itibariyle 25'i ulusal düzeyde 41 yazar, şair ve tanınmış 55 yayınevinin katılacağını söyledi.

Kitap Fuarı'nın açılışındaki bir diğer konuşmacı olan AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, Çarşamba Belediyesi'ni ve Belediye Başkanı'nı gösterdiği gayretlerden dolayı tebrik etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber