Ana Sayfa Güncel Çarşamba jeotermal protokolü imzalanıyor

Çarşamba jeotermal protokolü imzalanıyor

K Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir ve Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız'ın girişimleriyle ilçede bulunan jeotermal kaynağın araştırılması için ay içerisinde protokol imzalanacak.

Giriş Tarihi: 6 Şubat 2013 Çarşamba 17:32
Çarşamba jeotermal protokolü imzalanıyor

AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir ve Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız'ın girişimleriyle ilçede bulunan jeotermal kaynağın araştırılması için ay içerisinde protokol imzalanacak. Samsun'un Çarşamba İlçesi'nde TPAO'ya ait Çarşamba 1 kuyusundaki sıcak suyun araştırılması için Petrol İşleri Genel Müdürlüğü ve Samsun İl Özel İdaresi arasında Şubat ayı içinde protokol imzalanacak. Protokolle İl Özel İdaresi'ne devredilecek kuyuda sıcak su araştırılması yapılacak.

AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız'la birlikte Ankara'da bazı temaslarda bulundu. Terme Belediye Başkanı Ahmet Yirmibeşoğlu'nun da eşlik ettiği programlarda Petrol İşleri Genel Müdürü Selami İncedalcı ve İller Bankası Genel Müdürü Tuncay Karaman'la görüşüldü.

JEOTERMAL ARAŞTIRILACAK
Yapılan ziyaretlerle ilgili açıklama yapan Milletvekili Demir, "Petrol İşleri Genel Müdürü Selami İncedalcı'yla TPAO'ya ait Çarşamba 1 kuyusunun jeotermal araştırma yapılması için İl Özel İdaresi'ne devredilmesi konusu görüşüldü. Bununla ilgili protokol hazırlanıp Şubat ayında imzalanacak. Kuyudaki jeotermal kaynakla ilgili işlemler bundan sonra İl Özel İdaresi'nce yapılacak" dedi.

MANTARCILIK GELİŞTİRİLECEK
Milletvekili Demir, İller Bankası Genel Müdürü Tuncay Karaman'la yaptıkları görüşmede ise Çarşamba'da mantarcılığın gelişmesi için kompost üretim tesisi ve tam donanımlı modern bir sera yapılmasının görüşüldüğünü belirterek, konuyla ilgili proje hazırlanıp mart ayı içerisinde sunulacağını söyledi. Demir, "Tüm bu yapılan girişimler Çarşamba'da inşallah peş peşe hayata geçecek. Herkese hayırlı olsun" diye konuştu.

Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız ise, projelerde kendisine destek olan Milletvekili Cemal Yılmaz Demir'e teşekkür ederek, "Ankara'da yaptığımız bu temaslar, yakın bir zamanda meyvesini verecek. İnşallah ilçemize güzel hizmetler yapacağız" diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber