Ana Sayfa Kültür & Sanat Canik'te türkü rüzgar

Canik'te türkü rüzgar

Canik Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu, verdiği türkü ziyafetiyle dinleyenlerin kulaklarının pasını sildi.

Giriş Tarihi: 1 Nisan 2013 Pazartesi 18:43
Canik'te türkü rüzgar

Canik Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu, verdiği türkü ziyafetiyle dinleyenlerin kulaklarının pasını sildi.
Canik Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Canik Kültür Merkezi'nde türkü gecesi düzenlendi. Canik Belediye Başkanı Osman Genç ile eşi Nimet Genç'in de katıldığı gecede Şef Yavuz Özkaran yönetimindeki koro, dinleyicileri türkülerle hem eğlendirdi hem duygulandırdı. Koroya bir türküde Başkan Genç de eşlik etti.


'ANADOLU'YU GEZDİK'Program sonunda yaptığı konuşmada türkülerin Anadolu'yu yansıttığını ifade eden Başkan Osman Genç, "Bu akşam türkülerle Anadolu'yu gezdik. Doğu'su, Batı'sı, Güney'i ve Kuzey'iyle 780 bin metrekare vatan toprağında dolaştık. Bu millet kardeştir. Bu kardeşliğin de en güzel örnekleri türkülerimizdir. Türküler bizim özümüzdür. Kardeşliğin timsalidir türküler" dedi.

Yaşanabilir şehirler için en önemli etkenin kültür ve sanat olduğuna işaret eden Başkan Genç, "Şehri bir insana benzettiğimiz zaman o şehrin gönlü ve ruhu sanatttır. Biz de bu anlamda Canik'te önemli bir mesafe katettik. Bugün içinde bulunduğumuz Canik Kültür Merkezi'nde tiyatro oyunları, konserler, sergiler, etkinlikler yapılıyor. Burada insanlara sosyal ve kültürel imkanlar sağlayarak onlara sanat ve kültürle iç içe bir yaşam sunuyoruz. Canik kültür de de marka olma yolunda" diye konuştu.

Son türküde solistlere eşlik eden ve türkü söyleyen Başkan Osman Genç, program sonunda koro üyelerine gül verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber