Ana Sayfa Spor Canik'in gururlarına Genç'ten altın

Canik'in gururlarına Genç'ten altın

Ulusal ve uluslararası dereceler elde eden sporcuları ödüllendiren Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "21. yüzyıl gençlerin yüzyılı olacaktır. 2071'in en büyük idarecileri gençler olacaktır" dedi.

Giriş Tarihi: 10 Nisan 2013 Çarşamba 16:16
Canik'in gururlarına Genç'ten altın

Ulusal ve uluslararası dereceler elde eden sporcuları ödüllendiren Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "21. yüzyıl gençlerin yüzyılı olacaktır. 2071'in en büyük idarecileri gençler olacaktır" dedi

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, elde ettikleri Türkiye ve dünya çapındaki derecelerle Samsun'un gururu olan Canik Türk Telekom Lisesi öğrencilerini altınla ödüllendirdi. Boksta Türkiye 3.'sü olan Umut Söylemez, Paralimpik Badminton dalında dünya 3.'sü olan Mehmet Öztürk ve Samsun 2.'si olan Canik Türk Telekom Lisesi atletizm takımı sporcuları için Canik Kültür Merkezi'nde ödül töreni düzenlendi. Törende genç sporcuları altınla ödüllendiren Başkan Osman Genç, öğrencilere nasihatte de bulundu.

Öğrencilerin elde ettiği başarılarla gurur duyduklarını belirten Canik Türk Telekom Lisesi Müdürü Namık Karaman, "Öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Ancak bizlere okulumuzda her türlü fiziki ortamı hazırlayan, çocuklarımıza spor yapma imkanını sunan Canik Belediye Başkanımız sayın Osman Genç'e çok teşekkür ederiz. Ne zaman başkanımızın yanına gittiysek tabiri caizse biz 1 istedik başkanımız bize 10 verdi. Her zaman bizim yanımızda oldu ve bugün çocuklarımız ulusal ve uluslararası başarılar elde ediyor" dedi.

Spora yapılan yatırımların meyvesini aldıklarını ifade eden Başkan Osman Genç de, "Gençlerimizin elde ettiği başarılar beni oldukça mutlu etti. Spora yaptığımız yatırımların karşılığında böyle madalyalar, uluslararası dereceler almak gurur verici. Canik'te 9  yıldır 'başarı ekip  işidir' dedik. Bizler sizin için spor-kültür merkezleri, eğitim kampüsleri oluşturduk. Gençlerimize, daha doğrusu geleceğimize yatırım yaptık. Sizler de bunların karşılığında emek verdiniz ve başarılar elde ettiniz. 21. yüzyıl gençlerin yüzyılı olacaktır. 2071'in en büyük idarecileri gençler olacaktır" diye konuştu.

Türk Telekom Lisesi'nin, sahip olduğu alan ve sosyal donatılarıyla çoğu üniversite kampüsünden daha iyi durumda olduğuna işaret eden Başkan Genç, "Sizin sporda elde ettiğiniz bu başarı tesadüfi değildir. Emeklerinizden dolayı sizleri tebrik ediyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum" şeklinde konuştu.

Tören sonunda başarı elde eden sporculara altın hediye eden Başkan Osman Genç, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'un "İhtiyar amcanı dinler misin, oğlum, Nevruz? Ne büyük söyle, ne çok söyle; yiğit işde gerek.  Lafı bol, karnı geniş soyları taklid etme;  özü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek." sözlerinin yer aldığı Nevruz şiirini de okuyarak gençlere nasihat etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber