Ana Sayfa Güncel BURSA SAMSUN GÜNLERİ’NDE, KARDEŞLİK TEKLİFİ

BURSA SAMSUN GÜNLERİ’NDE, KARDEŞLİK TEKLİFİ

Bursa’da, ‘Bursa Samsun Günleri'nin açılışında konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun ile Bursa kardeşliği teklifinde bulundu.

Giriş Tarihi: 6 Mayıs 2016 Cuma 14:06
BURSA SAMSUN GÜNLERİ’NDE, KARDEŞLİK TEKLİFİ

Bursa Samsun Dernekleri Federasyonu (SAMDEF) tarafından organize edilen, Bursa Samsun Günleri'nin açılışı büyük bir coşkuya sahne oldu.

Açılış İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç'ın Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’ne gelmesi ile başladı.

Bursa ve Samsun'da yaşayan Samsunluların akın ettiği Samsun tanıtım günleri töreninde konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Biz de Bursa'da yaşayan Samsunlular için Samsun'da bir gün yaparız. Şimdi imkanlarımız çok geniş. Öyle otobüslerle falan uğraşmaya da gerek yok. Uçakla Bursa'daki Samsunlularımızı şehrimize götürüp onlara Samsun'un hasretini gidermiş oluruz." dedi.

BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

Konuşmasında teröre lanet okuyan ve birlik beraberlik vurgusu da yapan Başkan Yılmaz, "Ülkemizin birliğe ve beraberliğe su gibi ihtiyaç duyduğu bir anda kültürümüzün, sanatımızın, sahip olduğumuz hasretleri burada ortaya koyup beraberce özlem giderdiğimiz bu güzel ortam ülkemizin ne kadar büyük bir kültürel zenginliğe sahip olduğunu gösteriyor. Burada oluşan birlik tablosu bir kez daha bizleri derinden etkiledi" diye konuştu.

YILMAZ:  KALEYİ İÇTEN FETHETMİŞİZ

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye Samsun ve Bursa'yı kardeş yapalım diyen Başkan Yılmaz, ortak işler yapıp ortak projeler geliştirebiliriz." dedi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın eşinin de Samsunlu olduğunu hatırlatan Başkan Yılmaz'ın, "Bir beyefendiye sormuşlar. Nerelisiniz demişler o da hanım köylüyüm demiş. İçişleri Bakanımız Sayın Efkan Ala Beyin değerli eşleri de Ladikli. Biz kaleyi içten fethetmişiz." sözleri ise salondan büyük alkış aldı.

Konuşmalar sonrası Bursa Samsun Günleri'nin açılış kurdelesi kesildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Güncel

Teknoloji

Yukarı Çık