Ana Sayfa Güncel Burma: İş bulurum diyen dolandırıcılara inanmayın

Burma: İş bulurum diyen dolandırıcılara inanmayın

Samsun’un Atakum ilçesi Belediye Başkanı Metin Burma halka, “İş bulurum diyen dolandırıcılara inanmayın” şeklinde uyarıda bulundu.

Giriş Tarihi: 7 Mayıs 2013 Salı 15:19
Burma: İş bulurum diyen dolandırıcılara inanmayın

Samsun’un Atakum ilçesi Belediye Başkanı Metin Burma halka, “İş bulurum diyen dolandırıcılara inanmayın” şeklinde uyarıda bulundu.

Son zamanlarda “Atakum Belediyesi’nde işe adam koyacağız” diyerek işsiz insanları dolandıran bir çetenin varlığını duyduğunu belirten Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, “ Sizi belediyede işe sokacağız diyenlere asla itibar etmeyin. Ne isteğiniz varsa bizimle görüşün. Biz işe adam almak için aracı kullanan bir kurum değiliz. Aksini yapanları savcılığa veya polise şikâyet edin” uyarısında bulundu.

Emniyet yetkililerinin yaptığı onca uyarıya karşın, Ülkede insanların hala pek çok yolla dolandırıldığını dile getiren Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, “Son günlerde kulağıma bazı kötü niyetli insanların, “Atakum Belediyesi’nde işe adam koyacağız” diyerek halkımızı dolandırdığı yolunda bilgiler gelmektedir. Çete olduğuna inandığım dolandırıcılar, işsiz, gariban insanlarımızı, size belediyede iş bulacağız deyip umutlarını sömürmekte ve paralarını almaktadır. İnsanların işsizliğini, yoksulluğunu sömürerek onların umutlarıyla oynamak ve dolandırmak adice bir davranıştır. Bunu yapanları kınıyorum. Buna maruz kalanların da polise ve savcılığa başvurmalarını istiyorum. İnsanlarımız bilmelidir ki, belediyenin ve benim kapım herkese sonuna kadar açıktır. İstedikleri zaman bana bizzat veya telefonla da ulaşabilirler. Onlar için yapacağımız bir şey varsa yaparız. Biz aracı kullanan bir kurum değiliz. Kamuoyu bunları bilmeli ve dolandırıcılara karşı dikkatli olarak, tuzağa düşmemelidir” dedi.

Bu konuda emniyet ve savcılığın da acil önlem almasını istediğini belirten Başkan Burma, “ Sizi işe sokacağım diye gariban halkı dolandıranların bulunması ve gerekli cezaya çarptırılması için ellerinden geleni yapacaklarına inancım tamdır” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber