Ana Sayfa Politika Burma: Biz kimseyle değil, kendimizle yarışıyoruz

Burma: Biz kimseyle değil, kendimizle yarışıyoruz

SAMSUN- Personele yönelik toplantılarını sürdürün Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, bu kez de Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde görev yapan belediye çalışanları ile buluşurken, “Yaptığımız işler, ortaya koyduğumuz projeler göz önüne alındığında kimseyle değil kendimizle yarıştığımız kolayca anlaşılmaktadır” dedi.

Giriş Tarihi: 19 Nisan 2013 Cuma 16:21
Burma: Biz kimseyle değil, kendimizle yarışıyoruz

Personele yönelik toplantılarını sürdürün Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, bu kez de Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde görev yapan belediye çalışanları ile buluşurken, “Yaptığımız işler, ortaya koyduğumuz projeler göz önüne alındığında kimseyle değil kendimizle yarıştığımız kolayca anlaşılmaktadır” dedi.

Kış mevsiminin sona ermesi ile birlikte fen işleri ekibi olarak yoğun bir çalışma temposuna gireceklerini, bu nedenle sezon öncesi son kez toplanma gereğini hissettiğini belirten Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, “ Bu Yaz, siyasetin, dolayısıyla dedikoduların yoğun olacağı bir sürece gireceğiz. 15 yıllık başkanlık dönemimde başım dik, alnım açık olmuştur. Hesabını veremeyeceğim şey yoktur. Bana saldırmak çok kolay olmadığından, sahada da olduğunuz için size saldırmaya çalışacaklar olabilir. Bu nedenle işinizi dikkatli yapmanızı, istismar edilebilecek şeylerden kaçınmanızı istiyorum" diye ifade etti.

"Herkesin farklı siyasi düşünceleri olabilir, buna saygı duyarım" diyen Başkan Burma, "Kimseyi şucu, bucu diye ayırmadığımı iyi biliyorsunuz. Ben oy kaygısı taşıyan bir adam değilim, asla da olmadım. Hoşgörülü ve sevecen de biriyim. Çalışanımı da korur ve kollarım. Buraya gelen işçiler ikramiyeyi bırakın, maaşlarını doğru düzgün alamıyorlardı. Şimdi hepsi tıkır tıkır ödeniyor. Biz imkânlarımızı, yüreğimizi çalışanlarımıza açtık. Onların da işlerini en iyi şekilde yapmalarını bekliyoruz. İşini, siyasi küçük hesaplar içine girip aksatan, böyle basit düşünce içinde olan olursa bunu asla affetmem. Mesai saati içinde veya dışında olun, belediyeci olduğunuzu, halka karşı sorumluluğunuzun bulunduğunu unutmayın. Branşınız dışında olsa bile, kendi gördüğünüz veya halkın ilettiği sorunlara çözümcü yaklaşım gösterin“ önerisinde bulundu.

Her çalışanın “ben bugün ne ürettim? diye düşünmesi gerektiğini de sözlerine ekleyen Başkan Burma, “  Herkes kendi kendini imtihan etmelidir. Hakkaniyetli ve adaletli iş yapın. Atakum 2013 yılında sorunlarını daha da çözmüş, daha yıldızlaşmış ve öne çıkmış bir durumda olacaktır. Biz kimseyle yarışmıyoruz, kendimizle yarışıyoruz. Bugünü idare edip geçmek diye bir hedefimiz yok. Atakum’un bütününe, gelecek projesi anlamında bakıyor, geleceğinin de önünün açık olması konusunda hareket ediyoruz.”şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber