Ana Sayfa Güncel BU KONUDA AVRUPA’DA İLK SIRADAYIZ

BU KONUDA AVRUPA’DA İLK SIRADAYIZ

Türkiye’de yapılan araştırmalara göre 2015 yılında iş kazalarında ölen insan sayısı bin 730 olarak açıklanırken, ölümlü iş kazaları açısından Avrupa’da ilk sırada yer aldığımız ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 4 Mayıs 2016 Çarşamba 15:38
BU KONUDA AVRUPA’DA İLK SIRADAYIZ

Sosyal Güvenlik Kurumu verilerine göre ülkemizde yılda 250 bine yakın kişi iş kazası veya meslek hastalığı geçirirken, Medya Takip Ajansı Interpress’in yapmış olduğu incelemeye göre, geçen yıl iş kazaları hakkında yazılı basına 40 bine yakın haber yansıdığı belirlendi. Meslek hastalıkları ile ilgili de geçtiğimiz son bir yılda 3 bine yakın haber çıktığı tespit edildi.

 Türkiyede 2012 yılında yürürlüğe giren İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’na rağmen iş kazalarında kayda değer bir azalma olmazken, en çok iş kazasının konut inşaatı, metal imalatı ve taşımacılıkta meydana geldiği belirlendi.

Interpress’in “İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası” nedeniyle üç bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergiyi kapsayan haber araştırmasına göre, İş Sağlığı ve Güvenliği hakkında ise yine son bir yılda yazılı basında 10 bine yakın haber çıktığı tespit edildi.

 

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler