Ana Sayfa Ekonomi Bıyıklı : Satış temsilcisi, dürüst ve güler yüzlü olmalı

Bıyıklı : Satış temsilcisi, dürüst ve güler yüzlü olmalı

KASİF Genel Sekreteri Yaşar Bıyıklı, “İyi bir satış temsilcisi; işini seven, dürüst, müşteriye karşı fevkalade nazik davranan, güven verici, sempatik, tatlı dilli, güler yüzlü, müşteri, ürün ve piyasa hakkında yeterli bilgiye sahip, öğrenmeye istekli, işletme ortamına uygun temiz- tertipli giyinen, ekip çalışmasına yatkın olmalı”

Giriş Tarihi: 21 Ocak 2013 Pazartesi 22:24
Bıyıklı : Satış temsilcisi, dürüst ve güler yüzlü olmalı

 

Karadeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (KASİF) 2013 yılına yaptığı etkinliklerle hızlı bir şekilde girdi. 2013 yılının ilk haftası Gümüşhane, Trabzon ve Giresun’da ‘İşbirliği, Ortaklık ve İnovasyon’ konusunda panel düzenleyen KASİF, şimdi de üyelerine yönelik ‘Satış Teknikleri’ semineri veriyor. İlki Samsun’da düzenlenen ve katılımın yoğun olması nedeniyle Salı günü tekrar verilecek olan ‘Satış Teknikleri’ eğitim semineri bu akşam da Amasya’da yapılacak.

KASİAD toplantı salonunda düzenlenen ve KASİF Genel Sekreteri Yaşar Bıyıklı’nın verdiği semineri çok sayıda iş adamı, esnaf ve satış temsilcisi dinledi.

Bu tür eğitimlerle hedeflerinin üye işletmelerin satış hacmini artırmak ve karlılığını yükseltmek olduğunu söyleyen Yaşar Bıyıklı, KASİF olara 2012 yılında 191 adet eğitim, seminer ve panel düzenlediklerini ve bu etkinliklere 9 bin 842 kişinin katıldığını söyledi.

Satış danışmanında aranan özellikler

KASİF Genel Sekreteri Yaşar Bıyıklı da verdiği eğitim seminerinde, piyasaların istediği müşteri temsilcisinin, ´danışman satıcı´ tipi olduğuna dikkat çekerek, müşteri memnuniyeti açısından satış elemanlarının çok büyük önem taşıdığını belirtti.

Bıyıklı, “İyi bir satış temsilcisi; işini seven, dürüst, müşteriye karşı fevkalade nazik davranan, güven verici, sempatik, tatlı dilli, güler yüzlü, müşteri, ürün ve piyasa hakkında yeterli bilgiye sahip, öğrenmeye istekli, işletme ortamına uygun temiz- tertipli giyinen, ekip çalışmasına yatkın olmalı” diye konuştu.

Müşterilerin gönlünü kazanın

İşletmelere de tavsiyede bulunan Yaşar Bıyıklı, “Müşterilerin gönlünü kalbini kazanın böylece müşterilerin ihtiyacını giderir hem parasını, hem de duasını alırsınız. Müşterilerin beklentilerine, istek ve ihtiyaçlarına odaklanın, müşterilerinize satış baskısı kurarak kısa vadede kazanma tuzağına düşmeyin, Müşterilerinize “kâr ortağı” gözüyle bakın” dedi.

Seminer sonunda katılımcılara Yaşar Bıyıklı’nın kaleme aldığı “Satış Teknikleri” isimli kitap hediye edildi.

Türkiye İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu (TUSKON)’a üye olarak 2004 yılında Samsun’da kurularak faaliyete başlayan Karadeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (KASİF) Karadeniz sahilinde Sinop’tan Rize’ye, güneyde ise Tokat’a kadar 9 il ve 13 ilçede olmak üzere, toplam 22 sanayici ve işadamı derneği ve 3 bin 500 üye işadamı ile faaliyet gösteriyor.

‘Satış Teknikleri’ eğitim seminerine katılan Suat Ak, ‘Bu tip eğitimleri düzenlediği için KASİF’e teşekkür ediyoruz. Bizim için çok yararlı eğitimler oluyor. Satış Teknikleri kitabını da başucu kitabı olarak yanımızdan ayırmıyorum. Müşteriyle olan ilişkilerimizde nasıl davranmamız gerektiğiyle ilgili bir kılavuz niteliğin” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber