Ana Sayfa Kültür & Sanat BİRİNCİ KAVAK ÇOCUK KİTAPLARI FUARI AÇILDI

BİRİNCİ KAVAK ÇOCUK KİTAPLARI FUARI AÇILDI

Samsun'un Kavak ilçesinde büyük bir heyecan ve coşku ile 1. Kavak Çocuk Kitapları Fuarı açıldı.

Giriş Tarihi: 8 Haziran 2016 Çarşamba 13:32
BİRİNCİ KAVAK ÇOCUK KİTAPLARI FUARI AÇILDI

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ile Kavak Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Kavak Çocuk Kitapları Fuarı,  Atatürk Parkı'nda geniş bir katılımla açıldı. 

 Kavak Belediyesi Kültür ve Sosyal işleri kapsamında ilçeye ilkleri yaşatmak için kolları sıvadı. Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu burada yaptığı konuşmada; "1. Kavak Çocuk Kitapları Fuarı'nı geleneksel hale getirip her sene daha geniş katılımlar ile yapmayı planlıyoruz. Amacımız çocuklarımıza kitap sevgisini aşılamak ve çok daha fazla sayıda kitap okuyan çocuk yetiştirebilmek." ifadelerini kullandı.

Başkan Sarıcaoğlu konuşmasına şu şekilde devam etti; "Bu sene 1. sini düzenlediğimiz çocuk kitaplarını geleneksel hale getirip her sene yapmayı planlıyoruz. Her sene çok daha fazla çocuğa ulaşıp çok daha fazla kitap okunmasını sağlamak istiyoruz. Bu sene ilk deneyimimizi yaşayıp bu fuarı açtık eksiklerimiz varsa hepinizden özür diliyorum." dedi.

 Kaymakam Şekerci, yaptığı konuşmada, İslam dininin eğitime verdiği önemi hatırlatarak, "Kitaplar, kültürümüzü yükselten merdivenlerdir. Okunan her kitap da aşılan bir basamaktır. Kitap okumak kendimizi geliştirmenin en faydalı yoludur. O yüzden bizler de mümkün olduğu kadar çok kitap okumalıyız." dedi.

 Kavak'ta açılan 1. Kavak Çocuk Kitapları Fuarı'nın 3 gün boyunca hizmet vereceği bildirildi.

Açılışa,  Kavak Kaymakamı Mevlüt Şekerci, Garnizon Komutanı Üsteğmen Abdullah Kütükçü, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu,  Kadef Yönetim Kurulu, Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, yazarlar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Güncel

Teknoloji

Yukarı Çık