Ana Sayfa Güncel Beyaz İnci Derneği’nin Kutlu Doğum Programı büyüledi

Beyaz İnci Derneği’nin Kutlu Doğum Programı büyüledi

Samsun'da, Beyaz İnci Kadın Eğitim ve Kültür Derneği, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla program düzenledi.

Giriş Tarihi: 11 Nisan 2013 Perşembe 15:49
Beyaz İnci Derneği’nin Kutlu Doğum Programı büyüledi

Samsun'da, Beyaz İnci Kadın Eğitim ve Kültür Derneği, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla program düzenledi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programa sanatçı Ertuğrul Erkişi, ilahileriyle renk kattı. Program öncesinde davetliler, Samsunlu sanatçı Necla Kemeröz’ün Mekke ve Medine ziyaretinde çektiği insan konulu ‘Her Kadın Hacer’dir’ isimli fotoğraf sergisini gezdi. Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından dualar edilen programa sanatçı Ertuğrul Erkişi, seslendirdiği ilahileriyle duygu dolu anlar yaşattı.

Canik Kültür Merkezi'nde düzenlenen Kutlu Doğum Haftası programına Canik Belediye Başkanı Osman Genç, SAMGAZ Genel Müdürü Murat Albayrak, çok sayıda bürokrat, iş adamı ile Moğalistanlı, Kırgızistanlı ve Malezyalı üniversiteli kız öğrencileri katıldı. 

Programda konuşma yapan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, İslam Peygamberi Hz. Muhammed'in (SAV) önemine dikkat çekti. 1442 yıl önce Dünya’ya teşrif eden Hz. Peygamber’i anlamanın, dünya görüşünü algılamanın gerekliliğine dikkat çeken Başkan Genç, “Çünkü O, sevgililer sevgilisi, merhamet timsali ve insanlığa huzur getiren, kanı ortadan kaldırıp kardeşliği tesis edin, zulmü ortadan kaldırıp merhameti ortaya koyan peygamberimizin ümmetiyiz. Peygamberimizin merhametine, getirdiği barış dini İslam’a, bu dinin bütün dünya coğrafyasında kardeşliğe çok ihtiyaç duyulan bir yüzyılı yaşıyoruz.” diye konuştu. 

21. yüzyılın Hz. Peygamber’in getirdiği mesajların algılanacağı bir yüzyıl olacağını altını çizen Başkan Osman Genç, “Onun gösterdiği ışıkta ilerleyen, her yerde barışın huzurun olduğu bir dünya inşa ediliyor. 21. yüzyılın bu anlamda 20. yüzyıldan farklı olduğunu düşünüyorum. Kimsenin kimseye üstün olmadığı bir dönemi yaşıyoruz. Hz. Peygamber'in bu dünyaya getirdiği mesajları algılayan bir toplum inşa ediliyor. Bu yüzyıl çok farklı. İnanıyorum ki Hz. Peygamber’in mesajlarını algılayan bir nesil, yeni bir dünya inşa edecek inşallah. Hz. Peygamberi bu yüzyılda anlamak ve algılamak da çok farklı olacağını düşünüyorum. Hangi alana, nereye bakarsan bakalım onu görüyoruz. Çünkü insanlığın huzuru ve mutluluğu ondadır. ” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber