Ana Sayfa Politika BDP'lilerin Samsun programı 1 buçuk saat gecikmeli başladı

BDP'lilerin Samsun programı 1 buçuk saat gecikmeli başladı

Barış sürecine destek için Sinop'tan sonra Samsun'a gelen BDP'li milletvekillerinin bugün ki programı yoğun protestolar nedeniyle 1 buçuk saat gecikmeli başladı.

Giriş Tarihi: 19 Şubat 2013 Salı 16:48
BDP'lilerin Samsun programı 1 buçuk saat gecikmeli başladı

Barış sürecine destek için Sinop'tan sonra Samsun'a gelen BDP'li milletvekillerinin bugün ki programı yoğun protestolar nedeniyle 1 buçuk saat gecikmeli başladı. BDP'lilerin kaldığı otel önünde toplanan protestocular polisin bütün uyarılarına rağmen dağılmayınca protestoculara panzerle su ve biber gazı sıkıldı. Protestocular bu muameleye taşla cevap verdi. Uzun bir kovalamacanın ardından protestocular BDP'lilerin kaldığı OMTEL Otel önünden uzaklaştırıldı. Protestocular olayı görüntülemek isteyen gazetecilere de hem sözlü hem de taşlı saldırıda bulundu. BDP'liler hakkında hakaretvari sloganlar atan grup Türk bayrağı da açtı. Olaylarda 2 kişi gözaltına alınırken, 1 göstericide biber gazından etkilendi.

Grbun etkisiz hale getirilmesinden sonra BDP'li milletvekilleri polis korumasında otelden ayrılarak Kurupelit Düğün Salonu'na geçti. Burada TKP tarafından organize edilen 'Çözüm için, barış barış için müzakere için eşitlik' konulu konferansa katılan BDP'lilerin CHP ve MHP'ye ağır eleştiri dikkati çekti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber