Ana Sayfa Politika Başkan Genç: Şehrimizin imajını yükseltiyoruz

Başkan Genç: Şehrimizin imajını yükseltiyoruz

SAMSUN- Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Üretilen hizmetlerin yaygınlığı ve kalitesi insanların, dolayısıyla şehrin imajını ve kalitesini yükseltir. Biz ilçemizin ve şehrimizin hem imajını hem kalitesini yükseltecek çalışmalar yapıyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 19 Nisan 2013 Cuma 16:10
Başkan Genç: Şehrimizin imajını yükseltiyoruz

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Üretilen hizmetlerin yaygınlığı ve kalitesi insanların, dolayısıyla şehrin imajını ve kalitesini yükseltir. Biz ilçemizin ve şehrimizin hem imajını hem kalitesini yükseltecek çalışmalar yapıyoruz" dedi.

Samsun'un AK Parti'li ilçe belediye Başkanları Bafra'da buluştu. Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Terme Belediye Başkanı Ahmet Yirmibeşoğlu, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, 19 Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Asarcık Belediye Başkanı İbrahim Yüce ve Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ilçe toplantılarının ilkini Bafra'da gerçekleştirdi. Bafra'da yoğun ilgiyle karşılaşan Başkan Genç, şehrin imajını ve kalitesini yükseltecek çalışmalar yaptıklarını söyledi.

BAŞKAN GENÇ'E TEBRİK

Başkan Zihni Şahin'in makamında oturan belediye başkanları, burada özellikle yaşanabilir ve estetik şehirler üzerine fikir alışverişinde bulundu. Daha sonra Bafra sokaklarında da gezen Belediye Başkanlarına Bafralılar yakın ilgi gösterdi. Başkan Genç ile sokakta sohbet eden Bafralılar, Canik'in son yıllarda müthiş bir gelişim gösterdiğini belirterek, yaptığı hizmetlerden dolayı Başkan Osman Genç'i tebrik etti. Bafralılar, "Canik'in gelişmesi Samsun'un gelişmesi demek. Bu başarınızdan dolayı sizi kutluyoruz" dedi.

'ŞEHİR, İNSAN, HİZMET'

Amaçlarının belediye başkanları olarak biraraya gelmek ve fikir alışverişinde bulunmak olduğunu ifade eden Başkan Genç, ilçe toplantılarının bundan sonra da devam edeceğini söyledi. Belediye Başkanları olarak amaçlarının şehri daha yukarıya taşımak olduğuna işaret eden Başkan Genç, "Üretilen hizmetlerin yaygınlığı ve kalitesi insanların, dolayısıyla şehrin imajını ve kalitesini yükseltir. Hizmet ürettikçe ihtiyaçlar azalır; ihtiyaçlar azaldıkça, huzur ortamı oluşur. 'Şehir', 'İnsan' ve 'Hizmet' ortak paydada buluşur. İhtiyaçların doğru tespitiyle sağlıklı ve marka şehirler doğar. Canik Belediyesi olarak bizim de hedefimiz bu ortak paydaları buluşturmak" diye konuştu.

'VİZYONUNUZ YOKSA OLMAZ'

Kimlikli kentlerin, yaşadığı yeri evi olarak görenlerin gayretleriyle güzelleşeceğini vurgulayan Başkan Genç, "Yerel yönetimlerin gücü yaptıkları hizmetlerin etkili, ihtiyaca cevap veren, marka şehir kimliğine uygun ve ihtiyaç tespitiyle doğru orantılı olmasıyla ilişkilidir. Bölgesini, insanını ve ülkesini doğru tanıyan, doğru yorumlayan, gündemi doğru okuyan yerel yöneticiler dezavantajları avantajlara dönüştürebilirler. Yaşanabilir şehirler derecelendirmesinde üst sıralarda yer alabilme anlayışı ve hedefi için vizyon geliştirmek, amaç belirlemek, hedefler ortaya  koymak, stratejiler geliştirmek gerekmektedir. Bir vizyonunuz, amacınız, stratejiniz yoksa bunlar olmaz" şeklinde konuştu.

'ÜLKEMİZE HİZMET EDİYORUZ'

AK Parti hükümetinin Türkiye geneline, AK Parti'li belediyelerin de Samsun geneline olumlu yansımaları olduğunu ifade eden Başkan Genç, şunları söyledi: "Başbakanımız Türkiyemizi hayal edilemeyecek seviyede yukarı taşımıştır. Bizler de Başbakanımızın rehberliğinde hem ilçemize, hem şehrimize hem de ülkemize hizmet ediyoruz. Baframız da AK Parti hükümetimizle birlikte hakettiği yere doğru hızla yükselmektedir. Bafra, Başkanımız Zihni Şahin sayesinde önceki dönemlere oranla önemli mesafeler aldı. Bafra'nın daha da yukarılara çıkacağına inanıyorum. Türkiye'nin en önemli ovasına, yine dünyanın sayılı kuş cennetlerinden birisine sahip olan Bafra, müthiş bir potansiyele sahiptir. Tarım, hayvancılık ve turizm bakımından bu potansiyeller doğru değerlendirildiğinde bu ilçemiz sadece Samsun'un değil, Türkiye'nin marka bir şehri olmaya adaydır. Bafra'nın da bir hedefi olmalı. Eğer bu potansiyel iyi değerlendirilirse Bafra'nın nüfusu 2023'te 200 bini aşar. Köklü bir tarihe sahip olan Bafra'nın geçmişi M.Ö. 5000 yıllarına kadar dayanır. Bafra insanı her zaman çalışkan olmuştur, her şeyi başarabilecek donanıma sahiptir. Bafra'dan çok büyük değerler çıkmıştır. Yeterki onlara imkan verilsin. Burada güzel bir birliktelik oldu. Bu bakımdan Başkanımız Zihni Şahin'e bizi ağırladığı için teşekkür ediyorum."

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber