Ana Sayfa Politika Başkan Genç: İlçeler topyekün gelişmeli

Başkan Genç: İlçeler topyekün gelişmeli

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "21. yüzyılı iyi algılamalıyız. Artık şehirler kültür ve spor merkezleri, yaşam alanları, eğitim ve sağlık kuruluşlarıyla topyekün gelişmelidir" dedi.

Giriş Tarihi: 28 Mart 2013 Perşembe 15:49
Başkan Genç: İlçeler topyekün gelişmeli

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "21. yüzyılı iyi algılamalıyız. Artık şehirler kültür ve spor merkezleri, yaşam alanları, eğitim ve sağlık kuruluşlarıyla topyekün gelişmelidir" dedi.

Piri Reis Lisesi Basın Yayın Bölümü öğrencileri Canik Belediye Başkanı Osman Genç ile Meşe Kültür Tesisleri'nde söyleşi gerçekleştirdiler. Oldukça heyecanlı oldukları gözlenen öğrenciler Başkan Genç'e başarısının sırrını, Canik'te yapmış olduğu ve yapacak olduğu projeleri sordular. Başkan Genç, 21. yüzyılı iyi algılamadan başarılı olunamayacağını söyledi.

'CESARETLE YAPIYORUZ'

Öğrencilerin sorularını içtenlikle yanıtlayan Başkan Genç, "Basın bizim yol arkadaşımızdır. Biz nereye gidersek onlar da yanımızda oluyorlar. İfade etmek istediklerimizi topluma ileten bir aracı gibiler. Zor ama kutsal bir iş yapıyorlar. Sizler de bu meslekte ilk adımınızı atmış bulunuyorsunuz. İnşallah okulunuzu bitirip çeşitli kurum ve kuruluşlarda görevlerinizi icra edeceksiniz. Azminiz ve kararlılığınız hiç bitmesin. İdealist ve cesaretli olun. Biz Canik'te işlerimizi cesaretle yaptık. Tabiki sadece cesaretle yapmadık. Bunun yanında bilgiyi ve bilginin yönetimini de doğru bir şekilde kullandık" dedi.

'DÜNYADA SINIRLAR KALKTI'

Artık iletişimin önem kazandığı ve aynı zamanda da teknolojinin sınır tanımadığı bir çağda yaşanıldığını ifade eden Başkan Genç, "Bu mesleğe atılmak istiyorsanız; 21. yüzyılı iyi algılamasınız. 21 yüzyıl belediyeciliği artık yol, kaldırım yapmak, çöpleri toplamak değildir. Artık şehirler kültür ve spor merkezleri, yaşam alanları, eğitim ve sağlık kuruluşlarıyla topyekün gelişmelidir. Biz Caik'te dönüşümü bu anlamda kurumsal, kültürel, kentsel dönüşüm olan 3K ve eşitlikçi, ekonomik, ekolojik dönüşüm olan 3E üzerine kurduk. Özelllikle son 10 yılda değişen ve gelişen bir Türkiye'ye hep birlikte şahit oluyoruz. Artık sınırların kalktığı bir dünyada bilginin önemi gittikçe artıyor. Sizler de bu kutsal mesleğe yeni atılmış genç gazeteciler sayılırsınız. Bu yolculukta sizlere başarılar diliyorum" diye konuştu.  Röportaj sonunda öğrenciler Başkan Osman Genç ile fotoğraf çektirirken, Başkan Genç de genç gazeteci adaylarına çanta ve okuma kitabı hediye etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber