Ana Sayfa Politika Başkan Genç, Başbakan'dan üçüncü ödülünü aldı

Başkan Genç, Başbakan'dan üçüncü ödülünü aldı

Daha önce Başbakan'dan iki ödül alan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen ve 286 projenin katıldığı yarışmada bu yıl da ödüle layık görülerek üst üste 3. kez ödüllendirildi.

Giriş Tarihi: 1 Nisan 2013 Pazartesi 20:13
Başkan Genç, Başbakan'dan üçüncü ödülünü aldı

Daha önce Başbakan'dan iki ödül alan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen ve 286 projenin katıldığı yarışmada bu yıl da ödüle layık görülerek üst üste 3'ücüncü kez ödüllendirildi. Genç, "Samsun'da üst üste ödül alan tek belediyeyiz" dedi.


AK Parti Genel Merkezi Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yaşanabilir ve Estetik Şehirler" konulu 4. Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda dereceye giren proje sahibi belediyelere ödülleri verildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı sempozyumda Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Zaman Akarken projesi ile üst üste 3. kez proje ödülü aldı. 

Ankara'da Rixos Otel’de düzenlenen sempozyumda ödül törenin ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ödüllerin görücüye çıktığı serginin açılışını yaptı. Standları da gezen Başbakan Erdoğan, Canik Belediyesi'nin yarışmaya katıldığı Zaman Akarken projesinin de sergilendiği standa geldi. Canik Belediyesi'nin standını Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, il ve ilçe belediye başkanları da ziyaret ederek, Başkan Genç'i tebrik ettiler. Eroğlu, "3. kez ödül alan başkanımızı kutluyorum. Başarılı işler yapıldığı ortada" dedi.

Üç yıl üst üste ödül almanın kendilerine gurur verdiğini belirten Başkan Osman Genç, "Bu ödüller bizim çalışma azmimizi, heyecanımızı daha da çok artırıyor. Samsun'da 3 yıl peş peşe ödül alan bir belediyeyiz. Biz Canik'i önemli bir kentsel dönüşüme tabi tuttuk. Şehirlerin insan üzerindeki önemli etkisini biliyoruz, çarpık yapılaşma çarpık anlayışı meydana getiriyor. Çarpık yapılaşmayı ortadan kaldırdığımız zaman şehirlerde yeni bir anlayışın oluşmasını sağladık. Gelecek yıllar bu dönüşümle birlikte Canik'te daha farklı olacak" diye konuştu.

Canik'i 21. yüzyıla uygun belediyecilik anlayışıyla yönettiklerini ifade eden Başkan Genç, "Sayın Başbakanımızın Türkiyemizi ulaştırmak istediği hedefe uygun vizyonla ilçemizde çağdaş  kentsel dönüşümün en güzel örneklerini sergiliyoruz. Yaptığımız projelerin kabul görmesi ve ödüllendirilmesi doğru şeyler yaptığımızı göstermektedir" şeklinde konuştu.

Başkan Osman Genç, sempozyumda AK Parti AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Ercan Tıraş, Gazze Belediye Başkanı Refik Salim Mikki ile de görüşerek, sohbet etti. Canik Belediye Başkanı Osman Genç, daha önce de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan "Hayatın Renkleri Geleceğin Aydınlık Gençleri" ve "Şemsiyemiz Altındasınız" projeleriyle ödül almıştı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber