Ana Sayfa Politika Başkan Genç: 21.yüzyılı iyi değerlendirmeliyiz

Başkan Genç: 21.yüzyılı iyi değerlendirmeliyiz

Samsun Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Karadeniz Eğitim Derneği'nin(KEYDER) organizasyonunda Samsunlu eğitimcilerle bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 23 Mart 2013 Cumartesi 16:58
Başkan Genç: 21.yüzyılı iyi değerlendirmeliyiz

Samsun Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Karadeniz Eğitim Derneği'nin(KEYDER) organizasyonunda Samsunlu eğitimcilerle bir araya geldi. Başkan Genç, "Yaşadığımız şehirde dönüşüm eğitim, kültür ve sanatla meydana gelirse 21. yüzyılı iyi anlar ve algılarız" dedi.

KEYDER, SAMSUNLU EĞİTİMCİLERİ BULUŞTURDU
Karadeniz Eğitim Derneği (KEYDER) düzenlediği kahvaltı organizasyonunda Samsunlu eğitimcileri bir araya topladı. Canik Belediye Başkanı Osman Genç, KEYDER Başkanı Ömer Kabaş, Canik Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Göz ve Samsundaki Okul Müdürleri'nin katıldığı kahvaltıda eğitim konusu masaya yatırıldı.

EĞİTİMDE 10.YIL
KEYDER'in günden güne büyüdüğünü ve bu yıl 10.yıl coşkusunu yaşadıklarını belirten Ömer Kabaş, çocuklarımız için geleceğimiz için çalışmalarımız artarak devam ediyor. Canik Belediyesi ve Başkan Osman Genç ile eğitim anlamında sıkı bir diyalog içerisindeyiz. Kendisi eğitim alanında yaptığı yatırımlarla ve eğitime verdiği destekle tüm eğitim camiasının gönlünde taht kurdu. Bizlerde sivil toplum örgütleri olarak Başkanımıza her platformda destek olmaya ve eğitime katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bu anlamda Başkan Genç'e Samsun'da eğitim alanında oluşturduğu farkındalıktan ötürü teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

EĞİTİMDE TOPYEKÜN SEFERBERLİK
Canik Belediye Başkanı Osman Genç ise bu yıl 10. yılını kutlayan KEYDER'e başarılarının devamını diliyorum. Eğitim anlamında yaptığınız çalışmaları takdir ediyor ve elimizden geldiği kadar da destek vermeye çalışıyoruz. Bir eğitimci olarak bir toplumun kalkınmasının ilk adımının eğitim olduğunu çok iyi biliyoruz. Belediye olarak eğitime 3 milyon liranın üzerinde yatırım yaptık. Peki bu yatırımlar yeterli mi? Elbetteki değil. Çünkü eğitimin yanında toplumda topyekün bir dönüşümü sağlarsak ancak o zaman başarılı oluruz. Eğitim aslında belediyecilik hizmetleri olarak görevimiz olmadığı halde, biz sağlıklı toplum ve geleceğimiz adına sadece elimizi değil, gövdemizi taşın altına koyduk. Bunun için işin içine ailelerimizi, yani anne-babalarımızı da kattık. Canik'te eğitim ve kültürel dönüşüm seferberliği başlattık" dedi.

21.YÜZYIL EĞİTİM VE KÜLTÜR ÇAĞI
Başkan Genç,"Yaşadığımız şehirde dönüşüm eğitim,kültür ve sanatla meydana gelirse 21. yüzyılı iyi anlar ve algılarız diye düşüyorum. Çünkü artık 21 yüzyıl belediyeciliği ne kadar kaldırım ve yol yaptığınla değil; kültür ve spor merkezleriyle, üniversitesiyle, donanımlı okullarıyla,çağdaş yaşam alanlarıyla doğru orantılıdır. Canik'te bu vizyon ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yerelde eğitime bu denli katkı sağlarken eğitimcilere de büyük görevler düşüyor. Geleceğimizin teminatı yavrularımızın ufku açık bireyler olarak yetişmesinde kuşkusuz eğitimcilerin rolü büyük. Dolayısıyla Samsun'un eğitim alanındaki başarı çıtasını daha yukarılarılara çıkarmamız gerekiyor. Eğitimde Samsun Türkiye'nin ilk beş şehri arasında olmalı. Bu nokta üzerimize düşen görev ne ise biz hazırız" diye konuştu.

KEYDER Başkanı Ömer Kabaş eğitime yaptığı katkılardan ötürü Canik Belediye Başkanı Osman Genç'e Osmanlı tuğrası hediye etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber