Ana Sayfa Politika Başkan Genç : Artık dünyaya ayak uyduran bir Canik var

Başkan Genç : Artık dünyaya ayak uyduran bir Canik var

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Canik'e 8 büyük özel yatırım çektik, belediyemizin öz kaynaklarıyla yaptığımız yatırımlarla bu sayı 25'i buluyor. Artık dünyaya ayak uyduran bir Canik var" dedi.

Giriş Tarihi: 29 Mart 2013 Cuma 16:35
Başkan Genç : Artık dünyaya ayak uyduran bir Canik var

Samsun'un Canik ilçesi Belediye Başkanı Osman Genç, "Canik'e 8 büyük özel yatırım çektik, belediyemizin öz kaynaklarıyla yaptığımız yatırımlarla bu sayı 25'i buluyor. Artık dünyaya ayak uyduran bir Canik var" dedi.

Canik'te 2004 yılından bu yana ilçeye 8 büyük özel yatırım yapıldığını vurgulayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Yatırımcının önünü açarak ilçemizi ulusal ve uluslararası yatırımlarla donattık. Belediye olarak da 20'ye yakın büyük yatırımı ilçemize ve Samsun'a kazandırdık. Canik'te, Başbakanımız'ın da arzuladığı gibi 21. yüzyıl belediyeciliği yapıyoruz. Artık dünyaya ve çevresine kapalı değil, ülkemizin gelişmesine katkı veren bir Canik var" dedi.
CAN'DAN GENÇ'E TEŞEKKÜRAK

Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi Osman Can, beraberinde AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Caner Göktepe ile birlikte Canik Belediye Başkanı Osman Genç'i makamında ziyaret etti. İlçede yapılan çalışmalar hakkında Başkan Genç'ten bilgi alan Can, Canik'te AK Parti belediyeciliğinin en güzel örneklerinden birinin sergilendiğini görmekten memnuniyet duyduğunu belirtti. Osman Can, yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı Başkan Osman Genç'e teşekkür etti.
EN BÜYÜKLER CANİK'TESon 9 yılda 8 büyük ulusal ve uluslararası yatırımı Canik'e çektiklerine dikkat çeken Başkan Genç, "İlçemize Samsun'un ikinci üniversitesini, Karadeniz'in en büyük sağlık merkezini, iki uluslararası yatırımı ve yine bölgenin en büyük alışveriş merkezlerini kazandırdık. Bu 8 özel yatırımın haricinde Karadeniz'in en büyük kentsel dönüşümünü de ilçemizde gerçekleştiriyoruz. Dünyada şehirler bir yarış içerisinde. Biz de Canik'i bu yarışta en yukarıda tutmanın gayreti içerisindeyiz" dedi.

TÜRKİYE'NİN BÜYÜMESİNE KATKI

Samsun'un topraklarının verimli olduğunu vurgulayan Başkan Genç, "Canik Belediyesi olarak ülkemize 4 milyar liralık katkı sağladık, 5 bin kişiye iş kapısı açtık. Değişen dünyada güçlü bir şehir olmak için değişimi iyi analiz etmeliyiz. Biz yaşadığımız toprakları yeniden uluslararası şehir yapmanın derdindeyiz. Şehrimizin, Türkiyemizin büyümesine katkıda bulunuyoruz. Samsun dünyayla bütünleştiğinde bu halkımızın da, ticaretçimizin de, esnafımızın da, yatırımcımızın da kazanması demek" diye konuştu.


CANİK YATIRIMLARI ÇEKİYOR

Yatırımcılara destek olmanın meyvelerini aldıklarını da ifade eden Başkan Genç, "Bizim dinimiz, 'Zorlaştırmayınız, kolaylaştırınız' diyor. Biz kolaylaştıran olduk. İşte bunun için bugün Canik yatırımları çeken bir ilçe haline geldi. Artık benim vatandaşım okumak için veya sağlık sorunu için kalkıp buradan Ankara'ya, İstanbul'a gitmeyecek. Bölgenin en büyük özel sağlık merkezi ve üniversitemiz artık yanı başımızda. Artık dünyaya ve çevresine kapalı bir Canik yok. Bu konuda ilçemizin gelişmesine katkıda bulunan yatırımcılarımıza da teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. BANDIRMA VAPURU HEDİYE ETTİZiyaret sonunda Canik Belediye Başkanı Osman Genç, AK Parti MKYK Üyesi Osman Can'a, ziyaretin anısına Atatürk'ün 1919'da Kurtuluş Savaşı'nı başlatmak üzere Samsun'a çıktığı Bandırma Vapuru'nun maketini hediye etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber