Ana Sayfa Güncel "Başarının gelmesinde etiketin de önemli bir yeri var"

"Başarının gelmesinde etiketin de önemli bir yeri var"

Samsun Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen 10.Uluslararası Etiket Tasarımı ödül töreni ve "Etiket Geleceğimiz Olabilir" isimli konferans, OMÜ Sahnesi'nde gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2013 Cuma 17:41

Samsun Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen 10.Uluslararası Etiket Tasarımı ödül töreni ve "Etiket Geleceğimiz Olabilir" isimli konferans, OMÜ Sahnesi'nde gerçekleşti. Etiket Sanayicileri Derneği Başkanı Aydın Okay'ın konuşmacı olarak katıldığı etkinliğe; Samsun Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Sevilhan Mennan, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Kurt, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. 10.Uluslararası Etiket Tasarımı yarışmasında başarılı olan Grafik Tasarım Bölümü öğrencilerinden birinci olan Eda Kürekçi'ye ve mansiyon ödülü alan Merve Solak'a Samsun Meslek Yüksekokulu Müdürü tarafından Teşekkür belgesi, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Kurt tarafından plaket verildi.

Ödül töreninin ardından konferansa geçildi. Konferansta konuşan Etiket Sanayicileri Derneği Başkanı Aydın Okay, "Biz etiket üretiyoruz. Bunun içinde gerekli olan tüm teknolojik imkanlara sahibiz. Bu açıdan Türkiye Avrupa ülkelerinden geri de değildir. Bu gün Almanya'nın İhracatındaki başarının önemli nedenlerinden biride ambalajlarındaki etiketlerin çok iyi olmasıdır. Bizim çok iyi makinelerimiz var. Fakat en nihayetinde bu makineleri çalıştıranlar insanlardır. Bizimde donanımlı insanlara ihtiyacımız var. Yaptığınız işlerde başarılı olup olmamanız dikkatinize bağlıdır. Yani başarı detaylarda gizlidir. Onun için detayları gözünüzden kaçırmamanızı öneririm. Bizim böyle etkinlikleri yapmamızın amacı gelişen bir sektör olan Etiket sanayini öğrencilerle buluşturmaktır. Çünkü İstanbul dükalığı bitiyor. Bu sektör Türkiye'nin her alanına yayılıyor.İş hayatında başarılı olmak için size tavsiyem bu sıralarda okurken zamanınızı çok iyi değerlendirerek yabancı dilinizi geliştirmeniz. Artık bir yabancı dil dahi yetmemekte, İngilizcenin yanında Arapça, Çince, Rusça dillerinden biri de öğrenmeniz gerekmektedir." değerlendirmesini yaptı.

Konferansın ardından Samsun Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr. Sevilhan Mennan tarafından konuşmacı Etiket Sanayicileri Derneği Başkanı Aydın Okay'a çiçek ve plaket takdim edildi.

CİHAN

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber