Ana Sayfa Gündem Bakan Şahin: Oğlu askerde olan ailelere ödemeler başladı

Bakan Şahin: Oğlu askerde olan ailelere ödemeler başladı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, çocuğu askerde olan veya mağdur durumda bulunan kadınlara verilecek maddi destekle ilgili ödemelere başlandığını duyurdu.

Giriş Tarihi: 17 Nisan 2013 Çarşamba 14:58
Bakan Şahin: Oğlu askerde olan ailelere ödemeler başladı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, çocuğu askerde olan veya mağdur durumda bulunan kadınlara verilecek maddi destekle ilgili ödemelere başlandığını duyurdu. Şahin, "Ödemeleri başlatmak için yasayı beklemeye gerek yok. Eğer kriterlere uyuyorsa, yardım hemen başlayacaktır." dedi.

Marmara Kadın Dernekleri Federasyonu (MARKAFED), Şişli’deki Grand Cevahir Otel’de ilk lansman toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, AK Parti Bursa Milletvekili Canan Candemir, İstanbul Valisi Avni Mutlu’nun eşi Gül Mutlu, MARKAFED Yönetim Kurulu Başkanı Banu Yalvaç Pehlivan, MARKAFED’e bağlı 14 derneğin temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. 

Çocuğu askerde olan ve eşi vefat etmiş yardıma muhtaç kadınlara yönelik maddi destekten söz eden Bakan Şahin, kriterlere uyanların yardımları hemen alabileceğini duyurdu. Şahin, "Ödemeleri başlatmak için yasayı beklemeye gerek yok. Bununla alakalı aileler, sosyal yardım kurumlarına başvurabilirler. Başvuranlarla ilgili hizmet uzmanları tarafından inceleme yapılacak. Eğer kriterlere uyuyorlarsa, yardım hemen başlayacaktır." şeklinde konuştu. 

Sosyal devlet olarak kadını zor durumda bırakmamak, onun yanında durmak gerektiğini kaydeden Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: "Boğaziçi Üniversitesi’nin yaptığı araştırmayı Başbakanımıza götürdük. Eşi vefat eden kadının ekonomik desteği yoksa mağdur duruma düştüğünü anlattık. Aynı felsefe ile kadın evli ve çocukluysa, mağdursa ve çocuğu vatani görevi için askere gittiyse o aile maddi olarak mağdur duruma düşüyor. Dünkü açıklanan pakette, ekonomik olarak muhtaçsa çocuğu askerde olduğu sürece o ananın yanında olacağımızı, hayır duasını alacağımızı söyledik.” ifadelerini kullandı. 

Türkiye'nin her geçen gün daha iyi, sosyal adaleti sağlamış, birbiriyle daha çok muhabbet eden ve kendi sorununu çözen bir ülke durumana geldiğini anlatan Şahin, "Biz Allah’ın izni ve sizlerin gayretiyle dünyanın 10. ekonomisi de oluruz, 5. ekonomisi de oluruz." dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber