Ana Sayfa Politika Bakan Kılıç:Bilinçli bir gençlik mutlaka iz bırakmalı

Bakan Kılıç:Bilinçli bir gençlik mutlaka iz bırakmalı

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, bilinçli ve duyarlı bir gençliğin yetişmesi için mutlaka iz bırakması gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 3 Şubat 2013 Pazar 18:46
Bakan Kılıç:Bilinçli bir gençlik mutlaka iz bırakmalı

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, bilinçli ve duyarlı bir gençliğin yetişmesi için mutlaka iz bırakması gerektiğini söyledi. Kılıç, "Egemenler, medya, büyük sermaye, muhtar bile olamadığı dönemde Recep Tayyip Erdoğan, bu ülkede muhtar değil ama Başbakan olduysa, tarlada iz bıraktığı için oldu.” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, AK Parti Samsun İl Gençlik Kolları'nın Canik Kültür Merkezi'nde düzenlediği 'İcraatlar Yarışıyor' adlı ilçeler arası bilgi yarışması programına katıldı. Düzenlenen yarışmayla diğer illerdeki gençlik kollarına nazaran bir farkındalık ortaya koydukları için Samsunlu gençleri kutlayan Bakan Kılıç, “Recep Tayyip Erdoğan, 3 Kasım 2002'de milletimizin kahir ekseriyetinin ittifakıyla başkan olduysa tarlada iz bıraktığı için oldu. Kurduğu parti, gitmediği illerde bile tabelası yazdırılarak binalara asıldıysa, İstanbul'da belediye başkanı olduğu dönemlerde tarlada iz bıraktığı için oldu. Egemenler, medya, büyük sermaye muhtar bile olamadığı dönemde, Recep Tayyip Erdoğan, bu ülkede muhtar değil ama Başbakan olduysa, tarlada iz bıraktığı için oldu.” diye konuştu.

Konuşmasında, bakanlık olatak ülkenin hem batısına hem doğusuna hizmet götürdüklerini belirten Kılıç, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Ordu, Trabzon, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin'de aynı. Hakkari, bizim göz bebeğimiz olan vilayetlerimizden bir tanesi. Serhat şehri Türkiye'nin her ucundaki sınır taşı kilometre taşı gibi Hakkari. Bayrağımızın bin yıldır gururla şanla şerefle dalgalandığı bir memleket, bir vatan parçası. Hakkari olmazsa olur mu? Olmaz dedik. Hakkarili genç kardeşlerimizi de sarıp sarmalamaya, kucaklamaya yönelik adımlarımızı attık. Hakkari'ye spor salonu koyduk yatırım programına, kapalı yüzme havuzu, bir gençlik merkezi, Yüksekova ilçemize gençlik merkezi koyduk yatırım programımıza. Maalesef arsalarını bulamadık. Ama Hakkari'deki genç kardeşlerimizin bu yatırımlara ihtiyacı var. Onlar da kayak kaymalı, yüzmeli, basketbolu, voleybolu Türkiye'nin şöhret isimlerini de ağırlayarak öğrenmeli. Onlar da bu ülkenin takımları, sporcuları arasında yer edinmeli dedik. En son bir kaç ay önce tesislerin yapılacağı arazileri kamulaştırmak üzere 7,5 milyon TL'yi Hakkari'ye gönderdik. Sadece burada değil Hakkari'de, Mardin'de, Batman'da da sizin sesiniz, sizin soluğunuz olmaya, sizin duyduğunuz güveni hizmet olarak ortaya koymaya gayret ediyoruz."

Konuşmadan sonra İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe, Bakan Kılıç'a plaket takdim etti. Daha sonra yarışmaya geçilerek, Samsun'un 17 ilçesinden gelen 3'er kişilik gruplar oluşturan gençler 'İcraatlar Yarışıyor' bilgi yarışmasında mücadele etti.

Bu arada, yarışmada, deneme olarak, 'SSK'nın başında görev yapmış, tarihinde ilk defa kurumu zarara uğratmış, ülke yönetme hedefinde olan tek lider kimdir?' sorusu yöneltildi. Yarışmacılar ellerindeki kâğıtlara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adını yazması katılımcılardan alkış aldı. Düzenlenen programa, ayrıca, AK Parti Samsun Milletvekili Çağatay Kılıç ve Tülay Bakır, ilçe belediye başkanları, AK Parti il ve ilçe başkanları ile yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra çok sayıda partili vatandaş katıldı.
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, programdan sonra karayolu ile Bafra ilçesine hareket etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber