Ana Sayfa Ekonomi Bafra Organize Sanayi Bölgesi, yatırımcı bekliyor

Bafra Organize Sanayi Bölgesi, yatırımcı bekliyor

Türkiye’nin verimli tarım ovalarından birini sahip olan Samsun'un Bafra ilçesi sanayini de geliştirmek istiyor.

Giriş Tarihi: 14 Şubat 2013 Perşembe 14:54
Bafra Organize Sanayi Bölgesi, yatırımcı bekliyor

Türkiye’nin verimli tarım ovalarından birini sahip olan Samsun'un Bafra ilçesi sanayini de geliştirmek istiyor. Bafra Organize Sanayi Bölgesi’ne ilginin beklenenin altında olması nedeniyle; ilçe ticaret ve sanayi odaları ile sivil toplum örgütleri, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’nu ziyaret ederek, ilçeye yatırımcı çekilebilmesi için destek istedi.

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Durgun, Bafra Ticaret Borsası Başkanı Hayrettin Demircioğlu, Ziraat Odası Başkanı Sait Karagöl, Bafra OSB Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yavuz ve Bafra OSB Müdürü Mustafa Reis’in katıldığı ziyarette ilçe heyeti, STSO Yönetim Kurulu Başkanı Murzioğlu’ndan yatırımcıların ilçeye yönlendirilmesini talep etti.

Bafra TSO Başkanı Recep Durgun, “Bafra Organize Sanayi Bölgesine yatırım yapılması hususunda desteklerinizi bekliyoruz. Bilindiği üzere Samsun merkez OSB’de yatırım yapılacak yer kalmadı. Hem bu sebepten ötürü hem de Bafra OSB’nin boş olması ve Bafra’nın konumu, Türkiye’nin sayılı ovalarından olması sebebi ile özellikle tarımsal sanayi alanında yatırımcıların ilçemize yönlendirilmesi konusunda desteğinizi istiyoruz.” diye konuştu.

Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Samsun merkez OSB’de doluluk oranı yüzde 100. Bize gelecek yatırımcıları Kavak ve Bafra Organize Sanayi Bölgeleri’ne yönlendiriyoruz. Ama çoğu yatırımcı, yatırım yapacağı yerin merkezde olmasını istiyor. Yatırımcılar bizim başımızın tacı. Biz, ilimize gelen herkese kolaylık sağlamak için elimizden geleni zaten yapıyoruz. Bafra OSB’ye yapılacak yatırımlar elbette bizi sevindirir. Sonuç itibari ile yapılacak yatırımlar bölgemizin kalkınmasına da fayda sağlayacaktır. Biz bu bağlamda yatırımcıları Kavak ve Bafra OSB’ye yönlendirmeye bundan sonrada devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber