Ana Sayfa Güncel Asya ekibi, afet gelmeden hazırlığını yapıyor

Asya ekibi, afet gelmeden hazırlığını yapıyor

Kimse Yok Mu Samsun Şubesi bünyesinde kurulan Asya ekibi, eğitim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Giriş Tarihi: 23 Nisan 2013 Salı 11:56
Asya ekibi, afet gelmeden hazırlığını yapıyor

Kimse Yok Mu Samsun Şubesi bünyesinde kurulan Asya ekibi, eğitim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Samsun Şubesi bünyesinde kurulan ve ismini Arama Kurtarma, Sağlık ve Yardım kelimelerinin baş harflerinden alan Asya ekibi, afet sonrası yapılması gereken yardım konularında da eğitim alarak, gönüllü hizmet alanını her geçen gün genişletiyor.

Ankara, İzmir, Gaziantep ve Erzurum gibi çok sayıda ilde oluşturulan ASYA gönüllüleri, Samsun'da da ip bağlama teknikleri eğitimi, birinci derece enkaz eğitimi, arama kurtarma eğitimi gibi eğitimlerin ardından Samsun İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından verilen kurtarma, söndürme ve malzeme eğitimlerini aldı. Asya ekibinin önümüzdeki günlerde Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) eğitimlerini de alacağı bildirildi.

Kimse Yok Mu Asya Samsun Şube Birimi Sorumlusu Uğur Yücel, ASYA ekiplerinin arama kurtarma çalışmalarında kullanılmak üzere; termal kameralar, dinleme cihazları, hava yastıkları, enkaz kırım ve kesme aletleri aydınlatma ekipmanları gibi hepsi son teknoloji ürünü farklı cihaz ve ekipmanlarla donatıldığını söyledi.

Yücel, ASYA’nın yeniden organize edilmesiyle birlikte Kimse Yok Mu'nun, muhtemel bir afet durumunda afetzedelerin acil ihtiyaçlarını hemen ve yerinde karşılayabilmek maksadıyla acil barınma, gıda ve yaşam destek malzemesi stoklarını takviye ederek 24 saat içinde afet bölgesine gönderilmeye hazır tuttuğunu da sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber