Ana Sayfa Güncel Arslan: Kadro istiyoruz, vermezlerse alacağız

Arslan: Kadro istiyoruz, vermezlerse alacağız

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Kadro istiyoruz, alacağız, vermezlerse alacağız." dedi.

Giriş Tarihi: 1 Mayıs 2016 Pazar 16:10
Arslan: Kadro istiyoruz, vermezlerse alacağız
HAK-İŞ Konfederasyonu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü bu yıl 32 ilden gelen yaklaşık 15 bin kişi ile Adapazarı Kent Meydanı'nda kutladı. Kutlamalar, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı'nın konseriyle başladı. Daha sonra sanatçılar şarkılar söyledi. Ardından İstiklal Marşı okundu, Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı.

"BİR KEZ DAHA BURADAN LANETLİYORUZ, KINIYORUZ"

Halka oyunlarının ardından kürsüye çıkan Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Gaziantep ve Mardin Nusaybin'de düzenlenen terör saldırılarına lanetledi. Arslan, "Bugün hain teröristlerin saldırılarıyla Gaziantep'te, Nusaybin'de kaybettiğimiz şehitlerimiz var. Allah'tan rahmet diliyoruz. Yaralı kardeşlerimize geçmiş olsun diliyoruz. Bir kez daha bu meydandan haince, kalleşçe, ahlaksızca tertipleriyle askerlerimize, polislerimize korucularımıza pusu kuran hainleri bir kez daha buradan lanetliyoruz, kınıyoruz, nefretle telin ediyoruz." dedi.

"YENİ VE SİVİL BİR ANAYASA İSTİYORUZ"

Demokrasinin yeni anayasayla devam edebileceğini söyleyen Arslan, "40 yıldır 'hak' dedik, 'adalet' dedik, 'demokrasi' dedik. Darbelere, muhtıralara, operasyonlara, ... karşı dimdik ayakta durduk ve durmaya devam edeceğiz. Hak-İş her koşulda demokrasiden yana taraf oldu ve olmaya da devam edecek. Bu nedenle daha güçlü bir demokrasi için yeni ve sivil bir anayasa diyoruz. Hak-İş Konfederasyonu olarak bu ülkenin geleceğine güveniyoruz. Orta Doğu'da Afrika ve Asya başta olmak üzere dünyanın neresinde olursa olsun savaşa, çatışmaya ve soykırımlara son verilmesini istiyoruz. İnsani ve vicdani tüm ilke ve değerler yok sayılarak başta Suriye, Filistin, Irak... olmak üzere bütün dünyanın gözleri önünde yaşanan insanlık dramını ve katliamları lanetliyoruz, kınıyoruz, 'işgale hayır' diyoruz." şeklinde konuştu.

"KADRO İSTİYORUZ, VERMEZLERSE ALACAĞIZ"

Konfederasyon olarak taşeron işçilerin kadroya geçmesini sağlayacaklarını ifade eden Arslan, "Kadro istiyoruz, alacağız, vermezlerse alacağız." diye konuştu.

Arslan konuşmasının ardından yanındakilerle birlikte, güvercinleri havaya uçurdu, alanda bulunanlara karanfil attı.<a href='https://www.cihan.com.tr/tr/sakarya-hak-is-konfederasyonu-genel-baskani-mahmut-arslan-1-mayis-emek-ve-dayanisma-gunu-kutlama-2054658.htm' style='visibility:hidden; display:none;'>Cihan</a> CİHAN
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Zihni şahin tanıtım toplantısı
Bu habere de bakabilirsiniz

YEREL YÖNETİM SEÇİMLERİNDE KADINLARIN YERİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Güncel

Teknoloji

Yukarı Çık