Ana Sayfa Kültür & Sanat Aksoy: Turizmi geliştirmek için ortak hareket etmeliyiz

Aksoy: Turizmi geliştirmek için ortak hareket etmeliyiz

Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, "İlimizin turizmini geliştirmek için hep birlikte ve ortak hareket etmemiz gerekmektedir"

Giriş Tarihi: 14 Nisan 2013 Pazar 22:59
Aksoy: Turizmi geliştirmek için ortak hareket etmeliyiz

Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, "İlimizin turizmini geliştirmek için hep birlikte ve ortak hareket etmemiz gerekmektedir. Bu nedenle; rehberinden otel işletmecisine, belediyesinden kaymakamlıklarımıza, çiftçimizden sağlık personeline, yatırımcılarımızdan tüm esnafa kadar tüm sorumlular dayanışma ve birlik içerisinde hareket etmek zorundadır." dedi.

Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan 'Turizm Haftası' nedeniyle bir mesaj yayınlayan Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, turizmin ülke kalkınmasını sağlayan sektörlerin başında geldiğini belirtti.

Turizm, iş istihdamı ve kazandırdığı ekonomik gelirleri ile ülkelerin gelişmesini sağladığını hatırlatan Vali Aksoy açıklamasında şöyle dedi: "Turizm, ülke ekonomisine yaptığı katkının yanı sıra, insanların ve toplumların birbirini tanımasında, kaynaşmasında ve evrensel anlamda barışın sağlanmasında da önemli bir araçtır. Ülkelerin kalkınmasında önemli bir gelir kaynağı olan, geçmişten günümüze ulaşan zenginliklere ve güzelliklere hayat veren kültürel değerlerin tanıtılması yönünden turizmin önemine dikkat çekmek amacıyla, ilimizin turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması yönünde önemli adımlar atılmış, 19 Mayıs Kenti Samsun’u ülke turizmi içinde farklı ve nitelikli bir konum kazandırarak turizm sektöründe marka yapmak amacıyla Valiliğimiz öncülüğünde ‘Turizm Master Planı’ tamamlanmıştır. Turizm merkezi ilan edilen Havza 25 Mayıs Termal Turizm Merkezi, Havza Kaplıcalar Bölgesi İmaret Mahallesi Turizm Merkezi, Ladik Akdağ Turizm Merkezi, Ayvacık Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi, Bafra İlçesi Kolay Beldesi Turizm Merkezi, Vezirköprü Turizm Merkezi, 19 Mayıs ilçesi Turizm Merkezleri ve bölgelerinin bütüncül bir anlayışla korunması, geliştirilmesi, tanıtımı, kültür ve turizme ilişkin sosyal ve teknik altyapının gerçekleştirilmesini ve işletilmesini sağlamak amacıyla Samsun ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği(SAMTAB) kurulmuştur." 

Tarihi ve kültürel değerlerin yanında, turizm çeşitliliğini çoğaltarak özellikle yayla, kış sporu ve termal alanlarında Samsun ilini Türkiye genelinde daha da ön plana çıkarmayı hedeflediklerini vurgulayan Aksoy, "İlimizin turizmini geliştirmek için hep birlikte ve ortak hareket etmemiz gerekmektedir. Bu nedenle; rehberinden otel işletmecisine, belediyesinden kaymakamlıklarımıza, çiftçimizden sağlık personeline, yatırımcılarımızdan tüm esnafa kadar tüm sorumlular dayanışma ve birlik içerisinde hareket etmek zorundadır. Bu düşüncelerle 2013 turizm sezonunun ülkemize, milletimize ve turizm sektöründe yer alan otel, acente ve tüm işletmelere hayırlı olmasını dilerim." diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber