Ana Sayfa Güncel AK Parti 'melek yüzlerle' biraraya geldi

AK Parti 'melek yüzlerle' biraraya geldi

AK Parti Samsun İl Sosyal İşler Başkanlığı yönetimi down sendromlu çocuklarla sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 16 Mart 2013 Cumartesi 18:15
AK Parti 'melek yüzlerle' biraraya geldi

AK Parti Samsun İl Sosyal İşler Başkanlığı yönetimi down sendromlu çocuklarla sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından kabul edilen Mart ayı Down Sendromu farkındalık ayı dolayısıyla Sevgi Kafe'de düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına AK Parti Samsun İl Sosyal İşler Başkanı Orhan Tozlu, İl Sosyal İşler Başkan Yardımcısı Elif Coşkun Bilgin, İl Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Hikmet Yücebaş, Samsun Down Sendromlular Derneği üyeleri ve down sendromlu çocuklarile aileleri katıldı.

HER ZAMAN ENGELLİLERİMİZİN YANINDA OLDUK
"Daha güçlü, daha özgür bir Türkiye'nin en önemli anahtarı sosyal devlet olmak ve sosyal adaleti sağlamaktır." diyen AK Parti Samsun İl Sosyal İşler Başkanı Orhan Tozlu, "Sosyal devlet olmak, sosyal adaleti de beraberinde getiriyor. 2023 vizyonunda ileri demokrasi, güçlü ekonomi diyorsak, güçlü toplum, yaşanabilir bir ülke ve lider bir ülke diyorsak burada bunların hepsini yapabilmemiz için güçlü toplumu en öne almamız gerekiyor. Güçlü toplumu da AK Parti iktidarının ilk yola çıkarken koymuş olduğu misyon, 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' anlayışıyla insanın içerisine yaşlısı, genci, engellisi, sağlamı toplumun bütün kesimlerini kuşatan bir anlayışla götürmediğiniz zaman toplumsal huzurun ve barışın sağlanamayacağını biliyoruz. Bu anlamda Genel Merkezimiz Sosyal İşler Başkanlığı, Engelliler Koordinasyon Merkezi tarafından yürütülen çalışmalarla her zaman engelli vatandaşlarımızın yanında durduk, onlara her zaman destek olduk.
Birlişmiş milletler tarafından Mart ayı Down Sendromu farkındalık ayı olarak belirlenmiş çeşitli etkinlikler ve programlarla günün anlam ve önemini anlatan sunumlar yapılmaktadır." dedi.

MELEK YÜZLÜ GENÇLER
Başkan Tozlu, sözlerine şöyle devam etti: "Genel Başkanımız, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'da fırsat buldukça bir araya geldiği Down sendromlu çocuklar sevgi ile desteklendiği belirli eğitimler verildiği zaman neler yapabileceğini basınımızdan takip etmekteyiz. Yurt içinde ve yurt dışında spor faliyetlerinde aldıkları başarılar bizlerin gögüsünü kabartmaktadır. Onlar sporun melek yüzleri. Eğer zihinlerde engel yoksa vücutlarda bulunan engeller bir anlam ifade etmiyor. Eğer azim, gayret ve kararlılık varsa aşılamayacak hiçbir zorluğun olmadığını bugün bu gençlerimizle çok daha iyi anlıyoruz. Down sendromlu gençlerin kendilerine olan özgüvenini ve sosyal yaşamın bir parçası oldukları konusunda toplumsal duyarlılığı artırmak, hem onların hem de ailelerinin sorunlarını daha yakından tanımak amacıyla kurduğunuz Samsun Down Sendromlular Derneği'nin çalışmalarını da yakından takip etmekteyiz. İŞ-Kur ile birlikte yapılan projenin çok faydalı olduğunu ve bu melek yüzlü gençlerine istihdam alanı yaratılması gerçekten çok memnun edici. Sizleri tebrik ediyorum çalışmalarınız da başarılar diliyorum."

Kahvaltı sonrası AK Parti İl Sosyal İşler Başkanlığı tarafından down sendromlu çocuklara hediyeler verildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber