Ana Sayfa Sağlık Afrikalı Başkan, Samsun'da düşme sonucu yaralandı

Afrikalı Başkan, Samsun'da düşme sonucu yaralandı

Batı Park'ta kardeş şehir anıtına ağaç dikme töreni esnasında, düşme sonucu sol uyluğundan sakatlanan Gana’nın Başkenti Accra'nın Belediye Başkanı Alfredo O. Vanderpiye, Medical Park Samsun Hastanesin de tedavi altına alındı.

Giriş Tarihi: 22 Şubat 2013 Cuma 19:30
Afrikalı Başkan, Samsun'da düşme sonucu yaralandı

Batı Park'ta kardeş şehir anıtına ağaç dikme töreni esnasında, düşme sonucu sol uyluğundan sakatlanan Gana’nın Başkenti Akra'nın Belediye Başkanı Alfredo O. Vanderpiye, Medical Park Samsun Hastanesin de tedavi altına alındı. Başkana tedavisi sırasında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Medical Park Samsun Hastanesi Genel Müdürü Hikmet Çavuş eşlik etti.

Kardeş Şehir protokolü için Samsun'a gelen Akra Belediye Başkanı Alfredo O. Vanderpiye protokolü imzaladıktan sonra Batı Parkta kardeş şehir anıtına ağaç dikme töreni esnasında, düşme sonucu sol uyluğundan sakatlandı. Medical Park Samsun Hastanesine gelen Alfredo O. Vanderpiye’yi Prof. Dr. Nevzat Dabak tedavi etti. Prof. Dr. Dabak “Hastamızda kas içi kanama ve yumuşak doku zedelenmesi mevcut.  Gerekli tedaviyi yapıp taburcu ediyoruz. Başkan Alfredo O. Vanderpiye gezisine kısa bir dinlenmeden sonra kaldığı yerden devam edebilecektir .”dedi.

Akra Belediye Başkanı Alfredo O. Vanderpiye ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Medical Park Samsun Hastanesi Genel Müdürü Hikmet Çavuş ve Prof. Dr. Nevzat Dabak’a teşekkür ederek hastaneden ayrıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber