Ana Sayfa Politika AFAD çalışanları, hükümete ‘Sesimizi duyan varmı?’ diye seslendi

AFAD çalışanları, hükümete ‘Sesimizi duyan varmı?’ diye seslendi

ESK'e bağlı Tüm Bel-Sen Samsun Şubesi üyeleri, Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) çalışanlarının toplu iş sözleşmelerinden faydalanmalarını talep ederek eylem yaptı. Sendika üyeleri hükümete ‘Sesimizi duyan var mı?’ diye seslendi.

Giriş Tarihi: 27 Şubat 2013 Çarşamba 18:41
AFAD çalışanları, hükümete ‘Sesimizi duyan varmı?’ diye seslendi

KESK'e bağlı Tüm Bel-Sen Samsun Şubesi üyeleri, Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) çalışanlarının toplu iş sözleşmelerinden faydalanmalarını talep ederek eylem yaptı. Sendika üyeleri hükümete ‘Sesimizi duyan var mı?’ diye seslendi.

KEKSK’e bağlı Tüm Bel-Sen Samsun Şubesi üyeleri, Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) çalışanlarının toplu iş sözleşmelerinden faydalanmalarını talep ederek Samsun İl Genel Meclisi binası önünde eylem yaptı. Eylemci grup adına konuşan Tümbel-Sen Samsun Şube Başkanı Suat Yıldız “ Başta deprem olmak üzere, sel, su baskınları, trafik kazaları arazide kayıp araması, su üstü ve su altı arama ve kurtarma çalışmalarının yürütülmesi ve benzeri birçok olaylarda 7/24 saat esasına göre her türlü iş riski yüksek olan çalışma alanlarında görev yapan AFAD emekçilerinin yasalarla en doğal hakkı olan toplu iş sözleşmesinden bir an önce yararlandırılması gerekmektedir." dedi.

Açıklamanın ardından AFAD çalışanları taleplerinin karşılanması için, hükümete enkaz altında biri olup olmadığını kontrol etmek için kullandıkları “Sesimizi duyan var mı? ”söylemi ile seslendi. Eylemci grup basın açıklamasının ardından sessiz bir şekilde dağıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber