Ana Sayfa Samsunhaber AÇAR ÇİFTİ YAŞAM AZMİYLE ENGELLERİNİ AŞTI

AÇAR ÇİFTİ YAŞAM AZMİYLE ENGELLERİNİ AŞTI

SAMSUNHABER - Yaşama azimleriyle herkese örnek olan Açar çifti, birbirlerinin eksiklerini tamamlayarak mutlu bir hayat yaşıyor.

Giriş Tarihi: 19 Mayıs 2016 Perşembe 16:34
AÇAR ÇİFTİ YAŞAM AZMİYLE ENGELLERİNİ AŞTI

Engellerini aşan Hatice ve Ahmet Açar, birbirlerini tamamlayan iki çift olarak herkese örnek olan bir yaşam mücadelesi veriyor. 

Samsun’un Terme ilçesi Bazlamaç Mahallesi'nde yaşayan engelli Açar çiftinin yaşam mücadelesi tüm engellilere örnek oluyor. Birbirinin eksikliklerini tamamlayan çiftlerden Hatice Açar (44), eşinin ayakları olurken, Ahmet Açar (50) ise eşinin elleri oluyor. Yaşamın tüm zorluklarına birlikte göğüs geren çiftin bir de bebekleri var. Bebeğin ihtiyaçlarını da birlikte karşılayan çiftin yaşama azmi ise tüm engellilere örnek oluyor.

AYAKLARINI ELLERİ GİBİ KULLANIYOR

Doğuştan elleri ve kolları olmayan Hatice Açar, ayaklarını elleri gibi kullanarak çocuğunun ve evinin ihtiyaçlarını karşılıyor. Açar, “Ellerim yok ama ayaklarım var, ben doğuştan bu şekliyle doğduğum için artık alıştım. Hayata küsmektense onunla barışık yaşamaya karar verdim. Tüm zorluklarla mücadele edip azimle hayata tutunmaya çalıştım. Ayaklarımı ellerim gibi kullanmaya başladım, artık her ihtiyacımı ayaklarımla karşılar hale gelmiştim. Eşimle tanıştık, birbirimizi sevdik ve bu yaşam mücadelemizde o benim ellerim oldu, ben de onun ayakları oldum. Birde çocuğumuz oldu, onun da tüm ihtiyaçlarını ayaklarımla karşılıyor, yemeğini yediriyor, üzerini giydiriyor, her ihtiyacını karşılıyorum. Engelli arkadaşlarıma ve tüm engellilere sesleniyorum; hayata küsmeyin, kendinizle ve çevrenizle barışık olun.” dedi.

"HAYATA KÜSMEK YAŞAYARAK ÖLMEK GİBİ"

Hatice Açar’ın eşi Ahmet Açar ise “Evlendikten sonra hayatımız daha da anlamlı ve güzel oldu. Eşim benim eksikliklerimi tamamladı, ben de onun eksikliklerini, ikimiz bir bütün olduk. İnsanlar hayata küsüyor ve mücadeleyi hemen bırakıyor. Tam tersine hem engelli kardeşlerim hem de diğer insanlar yaşamaya azimle sarılmalı ve mücadelelerini devam ettirmeli. Biz başardık, sizler de başarabilirsiniz.” diye konuştu.

"HATİCE VE AHMET AZİMLERİYLE BİZE HER ZAMAN ÖRNEK OLDULAR"

Terme Engelliler Derneği yöneticilerinden Ahmet Candan, Açar çiftini, Engelliler Haftası dolayısıyla örnek gösterdiklerini belirterek, "Onların yaşam dolu azimleri hepimize örnek oluyor. Biz de dernek olarak onlara mutluluk diliyoruz. Örnek yaşamları daim olsun diyoruz." şeklinde açıklamada bulundu.

CİHAN

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler