Ana Sayfa Güncel ABD'li diplomatların ilginç Samsun merakı

ABD'li diplomatların ilginç Samsun merakı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ankara Büyükelçiliği Siyasi Bölüm Diplomatı Adam Cardwell, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 12 Şubat 2013 Salı 17:06
ABD'li diplomatların ilginç Samsun merakı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ankara Büyükelçiliği Siyasi Bölüm Diplomatı Adam Cardwell, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret etti. Elçilik Hava Ataşesi Albay Ralph Hanson ve Deniz Ataşesi Yarbay Michael Buckley ile birlikte gelen diplomat Cardwell, Başkan Yılmaz’ın kendisini tanıttığı sırada 3 dönem belediye başkanlığı yaptığını öğrenince “Ooo çok güzel. Tebrik ederim.” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlık makamında gerçekleşen görüşmede Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, kent hakkında genel bilgiler vererek, şehrin potansiyellerinden bahsetti. ABD Ankara Büyükelçiliği Siyasi Bölüm Diplomatı Adam Cardwell, kendisine ziyaret amaçlarını soran gazetecilere ‘Şuan açıklama yapamam, bilgi veremem.” derken, büyükelçilik heyetinin neden geldikleri gazetecilerin makamdan çıkarılmasına kadar anlaşılmadı.

Heyetin ziyaretin nedenini merak eden gazeteciler, görüşmenin bitimine kadar bekledi. Görüşme sonunda basın mensupları, heyetin ziyaretini Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’a sordu. Yılmaz, “Samsun Karadeniz’in en büyük metropolü. Samsun’u daha yakından tanımak ve ilerde olabilecek muhtemel Samsun Limanı ziyaretleriyle ilgili bir durum değerlendirmesi yapmak üzere gelmişler. Ben de onlara ev sahipliği yapıyorum.” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber