Ana Sayfa Ekonomi 29 turizmci Samsun'da toplanacak

29 turizmci Samsun'da toplanacak

Samsun Valiliği, kente gelen yerli ve yabancı turist sayısını arttırıp turizm pastasından daha fazla pay alabilmek için Türkiye genelinde kültür turları yapan firmaların temsilcilerini kentte davet etti.

Giriş Tarihi: 4 Nisan 2013 Perşembe 17:06
29 turizmci Samsun'da toplanacak

Samsun Valiliği, kente gelen yerli ve yabancı turist sayısını arttırıp turizm pastasından daha fazla pay alabilmek için Türkiye genelinde kültür turları yapan firmaların temsilcilerini kentte davet etti.

Vali Hüseyin Aksoy, bir otelin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, amaçlarının Samsun’da turizmi canlandırmak olduğunu belirtti. Aksoy, bu anlamda kent turizm makro planını tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte gerçekleştirdiklerini, yakın dönemde oluşturulacak projeleri bir bir hayata geçireceklerini söyledi.

Bölgedeki turizm alanı ilan edilmiş yerleri turizme kazandırmak adına yerel yönetimlerle birlikte alt yapı birliğini kurduklarını hatırlatan Vali Aksoy, "Kurulan bu birliği önümüzdeki günlerde daha aktif bir şekilde faaliyete geçireceğiz ve öncelikli olarak söz konusu bölgelerimizdeki yerleri yatırımcılara tahsis edilebilir bir noktaya gelmesi için çalışmalarımızı başlatacağız. Samsun’da doğa, kültür sağlık turizmleri ve kış sporları anlamında var olan bu potansiyellerimiz harekete geçirmek bizim en önemli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Bunu yaparken özellikle ilimizin tanıtımında ve tanıtımı yaparken de bölgemizde turizmin çeşitlenmesi anlamında yürütmemiz gereken çalışmalarımız var.” dedi. 

Bugün itibari ile söz konusu çalışmalardan bir tanesine ev sahipliği yapacaklarını belirten Aksoy, "Türkiye genelinde doğa ve kültür turizmi düzenleyen firmaların temsilcilerini kentimize davet ettik. Toplamda 29 kişi Samsun’a bu akşam gelecek, ardından 3 gün boyunca kenti gezerek, buradaki doğal ve kültürel yerleri tek tek gezerek incelemelerde bulunacak. Daha sonrasında ise bu tur operatörlerinden Samsun’a tur düzenlemelerini kendilerinden isteyeceğiz. Burada temel hedefimiz ilimize daha fazla yerli ve yabancı turistin gelmesini sağlayarak turizm pastasından biraz daha fazla pay almak." diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber