Ana Sayfa Samsunhaber 2016 TEOG TERCİH SÜRECİ BAŞLIYOR

2016 TEOG TERCİH SÜRECİ BAŞLIYOR

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2016 TEOG yerleştirme sürecinde öğrencilere, 55 okul ile AVM’lerde rehber öğretmenlerden oluşturulan tercih ve yerleştirme rehberlik komisyonlarının hizmet vereceğini bildirdi.

Giriş Tarihi: 11 Temmuz 2016 Pazartesi 19:48
2016 TEOG TERCİH SÜRECİ BAŞLIYOR


2015-2016 yılı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) kapsamında yerleştirmeye esas puanların açıklanmasının ardından öğrenciler tercih işlemlerini gerçekleştirecekler.

Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklama şöyle: “Okullarda tercih ve yerleştirme işlemlerinde rehberlik yapmak maksadıyla ilimizin tüm ilçelerinde Rehberlik Araştırma Merkezlerimizin koordinesinde toplam 55 okul ile Bulvar AVM, Piazza AVM ve Yeşilyurt AVM de rehber öğretmenlerden tercih ve yerleştirme rehberlik komisyonları kurulmuştur.

Yerleştirme ve tercih işlemleri ile ilgili olarak her türlü bilgiyi oluşturulan tercih ve yerleştirme rehberlik komisyonlarına müracaat ederek alabileceklerdir.
Öğrenciler, 15-25 Temmuz 2016 tarihleri arasında 25 okula kadar tercih yapabilecek ve okul müdürlüklerine müracaat ederek tercih işlemlerini onaylatacaklardır.

Tercih işlemi okul müdürlüklerine onaylatıldıktan sonra işlem tamamlanmış olacağından; öğrencilerin, tercihlerinde yapmayı düşündükleri değişiklikleri okul müdürlüklerinde onaylama işleminden önce yapmaları gerekmektedir.

Tercih işlemleri tamamlandıktan sonra 8 Ağustos 2016 tarihinde yerleştirme sonuçları ve boş kalan kontenjanlar açıklanacaktır. Buna göre; 9-15 Ağustos 2016, 19-23- Ağustos 216 ve 26-31 Ağustos 2016 tarihlerinde yerleştirmeye esas nakil işlemleri gerçekleştirilecektir.
5-8 Eylül 2016 tarihleri arasında ise, il/ilçe yerleştirme ve nakil komisyonlarınca nakil tercih başvurularının alınması gerçekleştirilecektir. 9 Eylül 2016 tarihi itibarıyla yerleştirme işlemleri tamamlanacaktır.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Zihni şahin tanıtım toplantısı
Bu habere de bakabilirsiniz

TEKKEKÖY’DE ANLAMLI PROJE

Kurumsal

İçerik

Gündem

Güncel

Teknoloji

Yukarı Çık