Ana Sayfa Kültür & Sanat 16. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali başladı

16. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali başladı

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2013 Cuma 15:44
16. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali başladı

ANKARA (CİHAN)- Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Çankaya Belediyesi ve Ankara Genç İşadamları Derneği'nin katkılarıyla düzenlenen 16. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, Ankara Opera'da düzenlenen törenle başladı.

Sinema ve tiyatro oyuncuları Laçin Ceylan ve Yetkin Dikinciler'in sunduğu tören seyircileri 70'li yıllara götürdü. İlk kez 'temalı açılış töreni' yapan Uçan Süpürge, 1970'lerden bir oturma odası dekorunda Perihan Savaş, Zeynep Aksu ve Suzan Kardeş'i ağırladı. Gazeteci Elif Özmenek Çarmıklı'nın hazırladığı açılış töreninde sanatçılar sinemaya nasıl başladıklarını anlattı.

Gecede tiyatronun çınarı Yıldız Kenter'e festivalin özel ödülü sunuldu. Kenter'e ödülünü Uçan Süpürge Derneği'nin Yönetim Kurulu üyeleri, festival ekibi ve gönüllüleri birlikte verdi. Kenter ödülünü alırken "Bu ödülü almak için yaşamışım." dedi.

Sadece dört yıl süren sinema kariyerine rağmen unutulmayan yıldızlardan olan Zeynep Aksu, Onur Ödülü'nü Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı'dan aldı. Onur Ödülü'nü alan Perihan Savaş'a ödülünü Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık verdi. Geceyi şarkılarıyla renklendiren Suzan Kardeş ise Bilge Olgaç Başarı Ödülü'nü yönetmen Biket İlhan'ın elinden aldı. Festivalin açılışına ülke içi ve dışından onlarca oyuncu, yönetmen, sinema yazarı katıldı.

CİHAN

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber