Ana Sayfa Yurt 1 Mayıs Kırşehir'de davul zurna eşliğinde kutlandı

1 Mayıs Kırşehir'de davul zurna eşliğinde kutlandı

Kırşehir'de 1 Mayıs, Petrol-İş Sendikası işçileri, kent merkezinde davul zurna ve sloganlar eşliğinde etkinlik düzenledi.

Giriş Tarihi: 1 Mayıs 2016 Pazar 17:46
1 Mayıs Kırşehir'de davul zurna eşliğinde kutlandı
Kırşehir merkezindeki Müftülük Caddesi'nde Petrol-İş Sendikası binası önünde düzenlenen 1 Mayıs etkinliğinde konuşan Petrol İş Kırıkkale Şube Başkanı Recep Sefer, "Bir Petlas işçisi olarak gururluyum. 27 yıl önce bozkırda işçi sınıfının ateşini yaktığımızda 2 -3 kişi idik. Bugün ise Kırşehir sokaklarını mavi şapka ve al bayraklarımızla doldurarak biz varız diyoruz." dedi.

Kutlama alanında işçiler, 'Yaşasın 1 Mayıs', 'Direne direne kazanacağız', 'İşçiyiz haklıyız' diye sloganlar attı. Yapılan konuşmaların ardından işçilere pilav ve ayran dağıtımı yapıldı. Kutlamalara fabrikalarında eylemde olan Şeker-İş Sendikası da destek verdi.

Petrol-İş Sendikası işçilerinin etkinliğinin ardından aynı cadde üzerinde Kırşehir Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) ve Komünist Parti (KP) üyelerinden oluşan gruplar 1 Mayıs etkinliği düzenledi.

Grupların halay ve şarkılar eşliğinde gerçekleştirdiği 1 Mayıs etkinlikleri, Emniyet Müdürlüğü'nün yoğun güvenlik önlemleri altında olaysız sona erdi.<a href='https://www.cihan.com.tr/tr/kirsehir-1-mayis-petrol-is-cacabey-odp-kp-petlas-seker-is-2054683.htm' style='visibility:hidden; display:none;'>Cihan</a> CİHAN
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Güncel

Teknoloji

Yukarı Çık